Actionsampler - nový přístroj v rodině

V zápalu nákupu na aukru se mi na poště objevil balíček a v něm nový přírůstek do mé foto rodiny - mocný action sampler.

Tenhle analog je hned na první pohled jiný už tím, že má čtyři čočky. Vtip je v tom, že fotí na jedno filmové políčko v sekvenci, a to během jedné sekundy! I přes překážky kladené fotolabem se podařilo vyvolat první snímky. Musím říct, že to ale nebylo jednoduché, jelikož přístroj vyrábí poctiví obyvatelé Číny, takže každá součástka spolehlivě nefunguje. Příkladem budiž pojistka filmu, která je umístěna ve spodní části, přesně v místě, kde se ta krabička drží. V zápalu emocí foťák chytnete a můžete ho zahodit, protože pojistka filmu je zmačknutá (tento problém jsem vyřešil matičkou a kusem izolepy :o) ).

Kytku za oknem jsem fotil technikou "mávej foťákem před předmětem a někdy zmáčkni spoušť", i tak se povedla a je ze série nejoblíbenější.

foto kytky u okna

Oblíbeným objektem k focení při návštěvě skoro-příbuzných v Tachově je tamní buldoček. Ani actionsampler nemohl chybět. Snímek byl pořízen technikou "vylekej psa vrčením aparátu".

pes