Objektiv po mamince

Na facebooku a v diskuzích čím dál více pozoruji, jak se rozmáhá nový trend focení starým objektivem Helios. Ostatně o tom píše na svých stránkách například Ondra Uhlíř (Fenomén jménem Helios). Abych byl správně trendy :o) vytáhl jsem ze skříně mamčinu Prakticu, která je osazena Pentaconem 50/1.8 a hned objednával redukci m42 -> Nikon. Tahle akce alespoň pokrátí čekání na nový telé.

Redukce dorazila dnes, slunko bylo na obloze a tak nebylo jediné překážky v pořízení prvních testovacích fotek. A co fotit jiného, než Mickeyho a Roníka Oníka. První fotky obsahují chyby, jako přepaly, kompozice, ale účely testování splnily na 100%...

Ronny - Pentacon 50/1.8

Co jsem po diskuzi v práci čekal byla vinětace ... ale ta se nedostavila, zato tolik zmiňovaný bokeh se dostavil. V plné síle se snad ukáže, až na fotky bude více času. Jen se trochu peru s tím plným manuálem, ale to časem dostanu do paže (snad!).

 

Mickey

Přiznávám, do nedávna by mě ani nenapadlo montovat na novou zrcadlovku starý objektiv se závitem. Dneska ale odsouvám lomo na vedlejší kolej, tohle bude zábava :)