Večer špatných filmů 7 - Lady Terminator

Říká se: "Pozdě, ale přece!" ... jen v případě hodnocení večera špatných filmů to tak uplně neplatí :o) Ono jedna z mála věcí, které jsou na špatném filmu dobré, je ta, že na film poměrně brzo zapomenete. A to se samozřejmě stalo i mně .. tedy troufnu si tvrdit - nám všem. Zpětně tedy zkusím poskládat střípky dohromady a popsat, jak špatné to bylo v ten šťastný sedmý večer nekvalitní kinematografie s odporně špatným akčním filmem.

Na jednu věc si pamatuju docela dobře .. opět se mělo objednávat jídlo .. opět přišli pánové kolegové a příznivcové špatňáren na plátně vybaveni jídlem. Já jsem ovšem tvor činorodý, takže jsem měl taky naplánováno samostatné vaření. To ovšem není důležité, co důležité je to, že jsme neměli vybraný film! To jsme museli napravit a v záchvatu boje o ten nejšpatnější akčňák jsme sáhli po nadějném titulu Lady Terminator.

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o poměrně kvalitní snímek, alespoň co se hodnocení na csfd.cz týče. Co je ovšem potřeba zdůraznit je fakt, že film má taková hodnocení hlavně díky milovníkům špatného filmu (jako jsme my), a to se počítá. Zdánlivé šlápnutí vedle se tedy nekonalo. Pravda, na začátku filmu jsme měli obavy .. vypadalo to totiž, že jsme svědky ne špatného akčního filmu, nýbrž špatného porna .. no naštěstí tomu tak nebylo a rázem cákala krev napříč záběry.

Je třeba zdůraznit, že tento snímek je jeden z nejzásadnějších děl z Indonéské kinematografie a pokud mohu tvrdit za všechny, mají se co učit .. a to jsme chtěli. A opět tu máme jednu premiéru .. jedno prvenství v žebříčcích večerů špatných filmů - film byl natočen podle knižní předlohy. Je také třeba uvést na pravou míru to, co si možná říkáte také .. je ta ženská robot? Není! Ovšem je téměř nesmrtelná a některé scény jako by z proslulého Terminátora I vypadly..

A co víc, prvních stříkanců krve na začátku akční dění gradovalo stále víc. Co očekáváte od špatného akčního filmu? Nesmrtelné hlavní hrdiny? Nekonečné zásobníky munice? Neznámé lidi umírající na počkání? Lidi umírající v naprosto geniálně provedených akrobatických kreacích? Sekretářku Betty umírající s automatickou puškou americké pěchoty v rukách? Bouchající cisterny plné paliva? Kung-fu důchodce, co překvapí svou nesmrtelností, ale po chvilce umře? Všechno jsme to měli, uplně všechno!! Chcete vědět víc? Byly i holky nahoře bez!!! A k tomu všemu se špatným zvukem, hroznými dialogy a strašně špatnou kamerou :o))) Prostě geniální počin...

Mám radost, že se nám podařilo, ač na poslední chvíli, udržet tradici večera špatných filmů na dobře špatné úrovni. Zaskočeni nepřipraveností a strachem z dobrého filmu, naplánovali jsme témata pár večerů špatných filmů dopředu .. a těšíme se .. jubilejní desátý večer se blíží!

Ohlasy ostatních

Bylo to opět velkolepé. Ještě bych si dovolil vypíchnout genialitu scénáristy a nebo střihače a nebo obou dvou profesionálů a to především kvůli tomu, jak ve filmu ponechali divákovi a jeho fantazii poměrně velký prostor na vlastní dotvoření příběhu při sekvencích sestavených z na první pohled na sebe zdánlivě absolutně nenavazujících scén. Jeden příklad za všechny, kdy se dívka potápí v modro-modré mořské hlubině a najednou se ocitne kdesi spoutaná na posteli a v úplně jiném outfitu.
Lajk by v tom mohl hledat pochybení, nicméně my zkušení znalci víme, že to byl záměr ... a to jsme chtěli!