Večer špatných filmů 9 - Bojiště Země: Sága roku 3000

Čtrnácté září patřilo, krom jedné speciální a pak také ostatních holek, slečen, žen a babiček se jménem Radka, dalšímu večeru špatných filmů, a sice tomu s pořadovým číslem 9. Jestli toto není první zhodnocení této vskutku povedené a špatností natlučené akce, které čtete, možná bude překvapení, že i tento večer jsme měli několik novinek a několik navrátivších se tradic. 

První novinkou byl nový účastník večera špatných filmů, kterého jsme myslím již několikrát lákali, ale nikdy to nevyšlo. Tentokrát ovšem dorazil, a to jsme chtěli! Než zmíním druhou novinku v kuloárech přátel nechutně špatné kinematografie, musím přidat i jednu tradici, kterou jsme s chutí opustili již v minulých večerech. Tou tradicí je pití špatného pití, čti piva. Příjemnou atmosféru našeho večera ošpatnilo neobvykle špatné polské pivo. Vzhledem k faktu, že ani špatné pivo nepiju, dal jsem si na znamení solidarity jedno velice špatné Frisco ... ale nechutně špatné Frisco.

Druhá novinka večera špatných filmů patří filmu samotnému. Poprvé v historii našeho setkání jsme tu měli snímek, který měl velkolepý rozpočet a neméně velkolepé obsazení. No posuďte, kdo by si kdy myslel, že se na pomyslném plátně objeví sám John Travolta .. no NIKDO!! A ono jo .. máme to tam .. navíc jde o film, který měl rozpočet odhadem 73 mega v amerických šprdících. Tolik snad nemá všech osm špatných filmů dohromady :o)

Člověk by si mohl říct: "No co, Travolta, 73 milionů, to špatný být nemůže..". No a může .. a může to být hodně špatné. Sice bych řekl, že laťka úrovně dekadence pozvednuta nebyla .. ona od večera s Android Copem ani snad pozvednuta být nemůže .. ale film byl rozhodně špatný. Nemůžeme vyčítat špatnou techniku, špatný zvuk, ani špatnou výpravu .. rozhodně můžeme vyčítat špatný scénář, děj a herecké výkony. Celý děj bychom mohli popsat velice stroze, a sice: "Když jsi mimozemšťan a chceš ovládnout lidstvo, dej si kerbango, předej mu všechny znalosti, zbraně a techniku a pak se nech zabít".

Zajímavostí tohoto filmu je, že někteří herci několik let po premiéře vyjádřili upřímnou lítost nad tím, že se projektu účastnili. Naopak my jsme za účast všech na projektu rádi. Do večera špatných filmů přišel i Holywood .. to jsme sice nechtěli, ale byla to pecka. Navíc příště bude následovat ukončení první desítky, tedy desátý špatný snímek .. a jak jinak, než se žralokem. A to jsme chtěli víc, než dřív!