Wieczór złych filmów 10 - Super Shark

Na začátek hodnocení zatím posledního večera špatných filmů musím přiznat, že toto hodnocení opět uniklo mé pozornosti a od této veselé a grandiózní události uběhl více jak jeden měsíc. To jsme rozhodně nechtěli, protože pokud si alespoň jeden z nás příznivců velmi špatné kinematografie na začátku tohoto počinu věřil na deset opakování, byl by to jistě úspěch. A ten úspěch se dostavil! Na desáté opakování jsme připravili (opět) něco speciálního. Tedy abych to vzal od začátku. 

Desátý večer špatných filmů si opravdu zasloužil něco zásadně špatného. Stejně, jako milovníci dobrého koktejlu obdivují žíznivě pouštní martini, my milovníci dekadentní filmové tvorby obdivujeme filmy se žraloky .. no a co jiného na završení dekády našich večerů, než nejhorší film se žralokem vůbec .. Super shark! A teď ta specialita .. novinka .. ozvláštnění .. žoviálnost a vskutku spektakulární benefikace, kterou byl bezesporu polský dabing. Tento dodal našemu večeru další rozměr .. tedy ve výsledku to bylo spíš více špatné .. ale to vždycky chceme :o)

Kromě toho, že jsme tedy nerozuměli v podstatě ničemu, co se ve filmu odehrálo, jsme se grandiózně bavili. Film nám nabídl veškerou žraločí podívanou, kterou mohl kdy kdo vymyslet. Náš žralok .. kromě toho, že byl naprosto mega obrovský (snad větší, než bájné přirození boha Jupitera) .. uměl v podstatě vše. Dokázal zničit ropnou plošinu, řvát jako lev, zneškodnit letící bojový stíhač, řvát jako tur, pohybovat se po souši, řvát jako na lesy, zničit jadernou ponorku, řvát jako když ho na nože berou, sežrat miss mokré tričko a také dokázal pořádně řvát. Do toho všeho zde byl odporně negativní podnikatel, který chtěl vydělat peníze a nadějná sexy agentka jakéhosi odboru životního prostředí, která byla rozhodnuta mu v tom zabránit. Jo a pak tu byl kapitán Kormorán, který zneškodnil žraloka. Povšimněte si zde jasného vzoru filmu s megapříšerou, které vždy obsahují zlou organizaci s ještě zlejším šéfem, vědce, místního obyvatele, který zahubí příšeru bez ohledu na to, jak mu radí vědec a nakonec i sexy ženskou v bikinách, která umře strašlivou smrtí .. jak by řekl jeden z nás: "Voila!"

Myslím, že se večerům špatných filmů podařilo se ctí a vší špatností uzavřít desáté opakování a vzhledem k dostupnosti místa konání uzavřít tuto pomyslně první sérii pozitivně špatnou tečkou. Stačí si snad jen přát, aby se nám podařilo, s ohledem na další okolnosti, uspořádat ještě další večery a tuto naši tradici prošpikovanou kinematografickou nechutností udržet a dále v ní pokračovat, protože doposud nás náš výběr nezklamal, pozdvihl náš pohled na ty "dobré" filmy a otevřel nám svět, do kterého jen tak někdo nenahlédne .. a to jsme chtěli!