Večer špatných filmů 11 - Deadly Prey

Jedenáctý večer špatných filmů již proběhl, a to naprosto. Na tento večer, který se nově neodehrával na původním tradičním místě, ale na novém tradičním místě, jsme si připravili akční superchlapácký film Deadly Prey. Pokud se podíváte například na čsfd, dostává tento snímek něco k 60%. Takže se automaticky nabízí otázka: "Co (místo vhodné pro sprosté slovo) dělá film, který má skoro (místo vhodné pro sprostý přívlastek) 60% na večeru špatných filmů (místo vhodné pro sprostý dovětek s intenzifikátorem) ?". Odpověď je prostá a musíme uznale kývnout na souhlas, že se to opravdu muselo jednou stát. Prostě jednoho dne musel přijít snímek, který bude tak strašně špatný, až bude dobrý .. a v tomto duchu také dostával svá hodnocení. Také je tedy naprosto jasné, s čím jsme z jedenáctého sledování filmů, které nechcete sledovat, odcházeli. Ano, bylo to nadšení, tleskání a jásot. 

Základy tohoto špatného filmu byly položeny, jako vždy. Sešlo se pár lidí a za málo peněz natočili film, který se viditelně něčím inspiroval. V tomto případě to byl první díl Ramba. Jenže v tomhle případě se sešli dva bratři a vytvořili akční podívanou, ze které naprosto stříká testosteron .. akci, která je tak chlapácká, že chlapáčtější být nemůže. Po shlédnutí tohoto snímku budete mít chuť (tedy v případě chlapů) vzít sekyru do ruky a vykácet kus lesa, budete mít chuť vzít lahev whiskey, jít do bordelu a několika ženskejm udělat to, co chlap s lahví whiskey ženské dělá .. budete mít chuť zajít s chlapama na jedno .. a my jsme tu chuť měli. Deadly Prey je film, kde vládnou fráze jako "chcípni", "chcípneš", "chcípněte", "svině", "grrr", "vrrr" a "všichni tady chcípneme". Kromě těchto děj tvarujících dialogů nalezneme různé způsoby úmrtí od těch méně drsných, až po ty super drsné, včetně té, kdy padouch zemře doslova vlastní rukou. Touto akčností vnáší tento snímek i jistý druh zábavnosti.

A nyní přichází další naprosto zjevná otázka: "V čem je tedy tento film špatný?" .. Deadly Prey je film, ke kterému nebudete hledat soundtrack .. je to film, který si nebudete pamatovat kvůli proslulým hereckým výkonům a už vůbec to není film, který oceníte kvůli důmyslnému scénáři, jelikož všechno to je špatné. Dokonce i konec je tak špatně otevřený, že se tomu ani nedá věřit. Mohlo by se říct, že prostě tehdy (1987) se takhle filmy točily .. ale netočily :o) Ze zákulisí můžu doplnit fakt, že tento film byl vybrán na základě TOP 10 nejhorších akčních scén.

Myslím, že se nám podařilo objevit zase nový pohled na definici špatnosti v oblasti filmové tvorby, opět se nám podařilo rozšířit naše setkání o něco nového. Navíc, tento krok byl více, než nutný. Na základě toho, že se film objevuje na setkáních podobným těm našem, tvůrci se rozhodli v roce 2013 natočit dvojku .. The Deadliest Prey .. a to chceme vidět! Ta by měla úroveň večerů špatných filmů do zavedených kolejí...