Nosework, aneb z kravína do kravína

Před časem jsem se vrhnul do snažení o pravidelné praktikování psího sportu zvaného Nosework. Od té doby uplynuly už skoro tři měsíce! Naposled jsem náš, tedy můj a Ašulin, úspěch zhodnotil v příspěvku Nosework, aneb čucháme dál. Tenkrát probíhal můj druhý trénink a já byl grandiózně nadšený z toho, jak krok za krokem postupujeme k tomu, jak má celé to hledání vypadat .. navíc to celé hledání vypadalo v kravíně :D Za dobu, která obohatila můj život o skvělé Vánoce a vstup do roku 2018 a pár dalších věcí, jsme se posunuli o jeden důležitý krok, a sice o vypouštěcí povel! 


Za fotky děkujeme Jitce Erbenové

Dnes jsem se vrátil z tréninku s pořadovým číslem osm, ve kterém jsme se vyskytli opět na místě činu, tedy v onom bájném kravíně. A musím říct, že dnes jsme já, Ašule i trenérka Janča učinili poslední krok k tomu, aby to hledání skořice vypadalo fakt hustě.

Nejprve je ale třeba vysvětlit, jak to má celé vypadat. Takže pozor .. předpokladem pro hledání skořice je fakt, že je skořice někde schovaná. Aby to vypadalo fakt hustodémonicky, tak psovod (tedy já) nemá vědět, kde. Protože ale obtížnost hustodémonicky není na pořadu dne, já to vím. Kdo to neví je pes (tedy Ašule) .. takže je třeba ji navrhnout oblast, kde by to tak přibližně mohlo být. To ale klidně může být oblast jako kráva .. což není v kravíně tak těžké :o) No takže psovod (tedy já) rukou ukáže hledací oblast, načež vyzve psa (tedy Ašuli), aby se jal skořici hledat. Na to pes (tedy Ašule) poslechne psovoda (tedy mě) skloní nose (čti nos, jako čumák) k zemi a dělá work (čti pracuje, jako hledá). Jakmile skořici najde, tak tento nález označí třeba tak, že si k té skořici lehne (hurá .. 3x sláva). A přesně do tohodle kroku jsme se dnes s Ašulí a Jančou dostali .. začínáme lehat!

A zase nám to jde skvěle, jak jinak pod tak dobrým vedením .. ale přistupujeme k tomu s respektem. Ještě chvilku a dosáhneme hustodémonické úrovně :o) A řeknu vám, ty tři měsíce za to stály, ta práce se fakt začíná vracet.. Tak se zdá, že po tom, co jsem talíř zahodil do křoví a při běhu se rozplácl do bahna, je nosework je konečně psí sport pro mě, tedy hlavně pro nás.

Za fotky děkujeme Jitce Erbenové